AKUPUNKTURA W LECZENIU BEZSENNOŚCI I ŁAGODZENIU STRESU

Leczenie bezsenności za pomocą akupunktury

Zaburzenia snu oraz bezsenność to częste przypadłości naszych czasów, które dotyczą osób w każdym wieku. Może to być problem z zaśnięciem, zbyt powierzchownym snem lub sen jest zbyt krótki ( wczesne wybudzanie).
Aby mówić o objawach chorobowych muszą utrzymywać się one dłużej niż miesiąc, występować więcej niż dwa razy w tygodniu, prowadzić do gorszego samopoczucia i funkcjonowania.
Często przyczyną wielu problemów ze snem jest stres.
Temat jest niezwykle ważny ponieważ po bezsennej nocy jesteśmy zmęczeni, nasza wydolność fizyczna i umysłowa jak również koncentracja jest dużo gorsza.
Medycyna chińska znalazła na to sposób., akupunktura może w takich przypadkach być skuteczną alternatywą dla często uzależniających środków farmakologicznych.

W jaki sposób akupunktura leczy bezsenność ?

Pierwszym krokiem jest szczegółowy wywiad i rozmowa z pacjentem, ponieważ każdy pacjent choruje inaczej. Terapeuta zada wiele pytań, aby dobrać najbardziej właściwą
terapię dla danej osoby. Pomocna również diagnostyczne jest palpacja ( naciskanie) ściśle określonych miejsc. Terapeuta używa igieł jednorazowych, sterylnych, cienkich jak włosek.
Terapia jest niebolesna i bezpieczna. Najczęściej cykl zabiegów obejmuje 10 spotkań, jednak jest to ściśle uzależnione od tego jak długo pacjent cierpi na bezsenność. Czasem przypadłość ta trwa latami, leczenie wymaga wtedy więcej czasu, niemniej cierpliwość wynagrodzona jest dobrze przespanymi nocami z wypoczętym ciałem i umysłem.
Dodatkowo dzięki takim zabiegom możemy liczyć na poprawienie samopoczucia oraz ogólnego stanu zdrowia. Dla wielu pacjentów jest to trwałe rozwiązanie problemu z bezsennością.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przewiń do góry